Porównywarka OC – tańsze ubezpieczenie bez wychodzenia z domu

Raz w roku w życiu każdego właściciela samochodu osobowego, ciężarowego, motocykla przychodzi moment, gdy trzeba zapłacić obowiązkowe ubezpieczenie OC. Porównywarka OC sprawdzi się wtedy znakomicie.

Ten sam zakres, różna cena

Ubezpieczenie OC należy zakupić najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu, podlegającego obowiązkowemu ubezpieczeniu. Są to wszystkie traktory, przyczepki, ciągniki siodłowe, czy motocykle. Co do zasady, ubezpieczenie to wznawia się automatycznie, są jednak pewne wyjątki. Jeżeli poprzednia całoroczna polisa nie została opłacona całkowicie, polisa nie wznowi się na kolejny rok. Podobnie będzie w przypadku zakupienia samochodu w trakcie trwania poprzedniej umowy zbywcy. Porównywarka OC przy tych kluczowych momentach przyda się idealnie. Pomoże klientowi znaleźć jak najtańszą opcję, dostosowaną do jego potrzeb.

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych chroni nas jako kierujących danym autem, czy motorem, w stosunku do szkód wyrządzonych nieumyślnie osobom trzecim. Mamy tutaj na myśli np. stłuczkę z innym uczestnikiem pojazdu. Może to być inny pojazd lub potrącona przez Ciebie nieumyślnie osoba. Ubezpieczenie OC zadziała w momencie wypłaty rekompensaty, zarówno jeśli chodzi o majątek, jak i o straty zdrowia, rehabilitację, czy trwały uszczerbek na zdrowiu.

Od czego zależy składka i jak pomoże porównywarka OC?

Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego za każdym razem składka OC jest zupełnie inna. Porównywarka OC przygotowując dla Ciebie kilka propozycji poprosi o podanie poniższych kwestii:

– imię i nazwisko oraz PESEL właściciela,

– numer VIN pojazdu,

– model i markę samochodu,

– czy jest to kontynuacja, czy nowe ubezpieczenie,

– ile czasu właściciel ma prawo jazdy,

– przebieg,

– adres podany w dowodzie rejestracyjnym.

Należy pamiętać o tym, że niezależnie od tego, czy ubezpieczenia będziemy szukali u agenta w Krakowie, czy w swoim małym miasteczku, cena OC będzie taka sama. Nie jest ona bowiem uwarunkowana miejscem zawierania umowy, ale miejscem zamieszkania podanym w dowodzie rejestracyjnym. Porównywarka OC to super narzędzie dla każdego właściciela samochodu. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że szukamy oszczędności, a zakres OC w każdym Towarzystwie Ubezpieczeniowym jest taki sam. Jeżeli zostaniemy nieszczęśliwymi uczestnikami stłuczki, to takie dodatki, jak holowanie, pojazd zastępczy itp. należy uzgadniać z firmą, w której ubezpieczony jest pojazd sprawcy.

Porównywarka OC to świetne rozwiązanie w codziennym pędzie. Dzięki jednorazowemu wpisaniu niezbędnych danych, otrzymamy kilka różnych propozycji z rozpiętością cen.