Szeroki wybór ubezpieczeń komunikacyjnych z możliwością zakupu online

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego kierowcy w naszym kraju. W związku z tym właściciele aut co roku poszukują najkorzystniejszych rozwiązań pozwalających na zabezpieczenie swoich pojazdów oraz pasażerów. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres polis komunikacyjnych. Ich parametry można sprawdzać przez Internet, między innymi, za pomocą kalkulatorów i porównywarek ubezpieczeń. Jak narzędzia te działają w praktyce?

Wygodny kalkulator ubezpieczeniowy

Kalkulatory ubezpieczeń są dostępne na indywidualnych stronach firm oferujących polisy komunikacyjne. Za ich pomocą można szybko sprawdzić wysokość rocznej składki ubezpieczeniowej, a także możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty. Kalkulator pełni funkcję reklamową, ponieważ zawiera ofertę tylko jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jest to bardzo wygodne narzędzie przy uwzględnieniu faktu, że kierowca zdecydował się już na skorzystanie z usług konkretnej firmy.

Porównywarka ubezpieczeń OC i AC

W wielu przypadkach właściciele aut nie są jednak pewni, która firma najlepiej spełni ich potrzeby. W takiej sytuacji powinni skorzystać z innego narzędzia dostępnego w Internecie, jaką jest porównywarka OC. Zazwyczaj pozwala ona na wyświetlenie listy ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych, a także wariantów rozszerzenia obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Informacje można wyświetlać w kolejności chronologicznej, a także uwzględniając najniższą składkę ubezpieczeniową lub najwyższe odszkodowanie, jakie można uzyskać po wykupieniu danej polisy.

Zakup kilku polis ubezpieczeniowych

Porównywarka OC z internetu daje możliwość zakupu kilku ubezpieczeń w jednym pakiecie. Większość dużych towarzystw pozwala na dostosowanie zakresu ochrony do wieku kierowcy, rodzaju posiadanego pojazdu oraz sposobu jego wykorzystania. W większości przypadków w porównywarce nie trzeba wpisywać szczegółowych danych osobowych, mimo to można uzyskać dokładną sumę opłat związanych z proponowaną ochroną pojazdu. Po zaakceptowaniu określonego wariantu ubezpieczenia kierowca ma możliwość przejścia do strony pozwalającej na wykupienie ubezpieczenia, po uzupełnieniu danych wymaganych przez firmę ubezpieczeniową. 

Korzystne warunki płatności przez Internet

Dzięki licznym udogodnieniom, jakie daje porównywarka OC, zakup polisy może przebiegać bardzo szybko. Można również skorzystać z rabatów niedostępnych na indywidualnych stronach firm ubezpieczeniowych. W podobny sposób można przedłużyć polisę na kolejny rok, a także pobierać dokumenty potwierdzające zawarcie umowy lub załączniki zawierające szczegółowe warunki ubezpieczenia. Z powyższych względów sprawdzenie ofert widocznych w popularnych porównywarkach OC to pierwsza czynność, jaką wykonują właściciele aut zainteresowani wykupieniem nowego ubezpieczenia komunikacyjnego.