f1liga15banner_prawo

Pobierz Adobe Flash player

 • Poleć F1Liga.pl

 • Logowanie

  
 • Pitlane Shout

  Latest Message: 1 week, 6 days ago
  • Igorini : to już nie gracie? pośmigałby, pozdro! :)
  • Keeny : Pozdrawiam starych druhów co tu jeszcze zajrzą ;)
  • Keeny : Hiroszima jakaś? :o
  • Keeny : OMG co tu się stało pod koniec czerwca 2015?
  • Flover : Pozdrawiam ;)
  • marud : Pozdrówka nirgal :)
  • marud : Hej, miło, że ktoś tutaj jeszcze zagląda :)
  • Zozol : grywa ktos w f1 2016 ale na xboxie ?? ;)
  • Zozol : kope lat ;p?
  • admich : F1 liga już chyba umarła :(

  Only registered users are allowed to post

 • Online

  Brak
 • Następny wyścig

  Tor
  Silverstone Circuit
  Lokalizacja
  Northamptonshire, Anglia
  Długość toru
  5,891 km.
  Dystans Wyścigu
  34 okr.
  Sesje treningowe
  I   sesja tr. 27.06
  godz.20:00
  II  sesja tr. 28.06
  godz.20:00
  III sesja tr. 04.07
  godz.20:00
  Wyścig i kwalifikacjie
  Data
  05.07.2015r
  Start wyścigu
  godz.20:00
 • Wyniki na żywo

 • Ostatnio na ForumSezon zimowy czas zacząć.

Na chwilę znikła, przez chwilę była lekko chora, ale teraz wraca w glorii i chwale. Miło nam zapowiedzieć nowy sezon ligi F1Classic!

 

Po kilku na szczęście pokonanych przez administrację problemach fani klasycznych bolidów Formuły 1 znów będą mogli spotkać się na torze i to w całkiem odmienionej formie, która zapowiada naprawdę ciekawy sezon, a to za sprawą rewolucyjnych zmian regulaminowych. Jeśli kiedyś ktoś narzekał na to, że w „klasiku” jeżdżą wiecznie te same modele samochodów to teraz z całą pewnością nie będzie mógł tego powiedzieć, bo tego właśnie tyczy się najistotniejsza zmiana wprowadzona od zbliżającego się wielkimi krokami sezonu jesiennego. Wypadałoby wreszcie powiedzieć na czym owa korekta będzie polegała… otóż na każde kolejne GP przygotowana została inna „paczka” samochodów, które będą dopuszczone do wyścigu dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć na torze jeśli nie wszystkie to co najmniej większość modeli bolidów, które walczyły o mistrzostwo świata F1 w roku 1979.

 

 

Sam sezon będzie składał się z sześciu eliminacji, a zacznie się już 17 listopada w Brazylii na torze Interlagos jeszcze w starej, dłuższej i o wiele trudniejszej specyfikacji niż dzisiejsza. Wypadałby więc powiedzieć kilka słów na temat obiektu, na którym już za parę dni odbędzie się inauguracja sezonu…
Interlagos położony jest miedzy dwoma podziemnymi jeziorami – skąd zresztą czerpie swoją potoczną nazwę, bo tak naprawdę to nazywa się Autódromo José Carlos Pace. Obiekt wybudowano w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, ponieważ… nie było co zrobić z terenem, który został wykupiony by go zasiedlić – okazał się zbyt niestabilny na postawienie tam konstrukcji mieszkalnych. Tor Interlagos okazał się dosyć ciekawy, gdyż zawierał kilka długich prostych, a także sporo szybkich i wolnych zakrętów, co w połączeniu z częstymi zmianami elewacji zapewniało zarówno kierowcom, jak i kibicom wiele wrażeń. F1 zadebiutowała w Sao Paulo, jak i w całej Brazylii w 1973 roku i nieprzerwanie gościła na Interlagos do sezonu 1977, po czym na rok przeniosła się na tor Jacarepaguá położony w okolicach Rio de Janeiro, by znów na dwa lata powrócić do Sao Paulo. W momencie gdy GP Brazylii z powrotem pojawiło się w pierwotnym miejscu okazało się ze Interlagos jest obiektem zbyt wyboistym (na przełomie lat ’70 i ’80 zaczęto na poważnie stosować siłę docisku). Drugim problemem były slumsy w Sao Paulo, które ujmowały blasku imprezie… w obliczu tych kłopotów FIA była zmuszona przenieść GP Brazylii na stałe do Rio de Janeiro. Formuła 1 wróciła na Interlagos dopiero w 1990 roku, a to głównie za sprawą szalejącego po torach Ayrtona Senny pochodzącego z Sao Paulo i ówczesnego burmistrza miasta, który wyłożył na modernizację toru 15 milionów USD.

Tyle o inauguracji, ale nie można zapomnieć także o innych obiektach, na których zostaną rozegrane wyścigi, bo i one są wspaniałe… któż nie chciałby pojeździć po Estoril, Kylami, czy Adelaide? W F1 Classic to wszystko czeka na kierowców w jednym sezonie!

 

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić zawodników i widzów na Interlagos 17 listopada godz.20:00 serwer 17000… oj będzie się działo!"

 

Do wyścigu na torze Interlagos zostały dopuszczone poniższe pojazdy.

 

ATS D2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Merzario A1B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ensign N177

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fittipaldi Copersucar F5A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fittipaldi Copersucar F6A