f1liga15banner_prawo

Pobierz Adobe Flash player

 • Poleć F1Liga.pl

 • Logowanie

  
 • Pitlane Shout

  Latest Message: 8 hours ago
  • Keeny : Pozdrawiam starych druhów co tu jeszcze zajrzą ;)
  • Keeny : Hiroszima jakaś? :o
  • Keeny : OMG co tu się stało pod koniec czerwca 2015?
  • Flover : Pozdrawiam ;)
  • marud : Pozdrówka nirgal :)
  • marud : Hej, miło, że ktoś tutaj jeszcze zagląda :)
  • Zozol : grywa ktos w f1 2016 ale na xboxie ?? ;)
  • Zozol : kope lat ;p?
  • admich : F1 liga już chyba umarła :(
  • Cichy70 : f1 2016 teraz smigam :)

  Only registered users are allowed to post

 • Online

  Brak
 • Następny wyścig

  Tor
  Silverstone Circuit
  Lokalizacja
  Northamptonshire, Anglia
  Długość toru
  5,891 km.
  Dystans Wyścigu
  34 okr.
  Sesje treningowe
  I   sesja tr. 27.06
  godz.20:00
  II  sesja tr. 28.06
  godz.20:00
  III sesja tr. 04.07
  godz.20:00
  Wyścig i kwalifikacjie
  Data
  05.07.2015r
  Start wyścigu
  godz.20:00
 • Wyniki na żywo

 • Ostatnio na ForumGrand Prix Niemiec tor Nordschleife

           Nordschleife znany też pod nazwą „zielone piekło” będzie torem na którym zostanie rozegrana kolejna runda zmagań kierowców GT ligi .

Tor zbudowano w latach 1925 – 1927 biegnie wokół średniowiecznego zamku i miejscowości Nürburg w górach Eifel na terenie Niemiec. Kierowca F1 Jackie Stewart nadał mu nazwę zielone piekło. Tor miał początkowo długość 28,3 km było na nim aż 174 zakręty po zakończeniu budowy odbywały się tam między innymi GP Niemiec i  ADAC. Po II wojnie światowej odbywały się tam wyścigi F1 jako GP Niemiec. Pierwsze miały miejsce w sezonie 1951r wygrał je  Alberto Ascari w samochodzie Ferrari, przejechał 20 okrążeń w czasie 3h 32m i 3.3 sek do mety dojechało 11 kierowców czyli połowa startujących.         

W latach 60 ubiegłego wieku przeprowadzono pierwszą przebudowę toru , skrócono jego długość do 22,8 km poprawiono bezpieczeństwo w niektórych partiach toru. Mimo tych zmian systematycznie coraz więcej ekip i kierowców bojkotowało tor. Rekordzistą tej pętli jest Niki Lauda, który pokonał ją w czasie 6m  i 58,6 sek.         

 Ostatni wyścig F1 odbył się w 1976 roku na 2 okrążeniu znakomity kierowca Ferrari Niki Lauda uderzył w bandę a jego bolid stanął w płomieniach z ciężkimi oparzeniami i objawami zatrucia został odwieziony do szpitala . Wyścig wygrał James Hunt kierowca McLaren – Ford po przejechaniu 14 okrążeń w czasie 1h 32m  i 3,3 sek. Niki Lauda z rozległymi bliznami powrócił do formuły już po 6 tygodniach.          

Ostatnia przebudowa toru miała miejsce w 1981 roku w wyniku której skrócono tor do obecnej długości tj 20,8 km a jego rekordzistą jest kierowca Porsche Stefan Bellof  wynikiem 6 min 11,13 sek. W tym samy okresie rozpoczęto prace przy projektowaniu i budowie nowego toru, prace dobiegły końca w 1984 roku nowy obiekt nosi nazwę Nürburgring i miał wówczas długość 4,5 km w 2002 roku został przebudowany i wydłużony do 5,148 . Obie pętle mają wspólną prostą start - meta i boksy.            

 Obecnie na torze Nordschleife pomimo braku homologacji FIA rozgrywane są dość często wyścigi a największą z nich jest 24 godzinny Nürburgring weekend zawody odbywają się w okolicach połowy czerwca i gromadzą na starcie ponad 200 maszyn z silnikami o mocy od 100 aż do 700 kM za kierownicami których zasiada około 700 kierowców zarówno amatorów jak i zawodowców a  niektóre ekipy mają wsparcie fabryczne. Zielone piekło jest też dostępne dla każdego kierowcy w każdym samochodzie ( dopuszczonym do ruchu ) za odpowiednią opłatą zależną od ilości przejechanych okrążeń np. przejazd 4 okr. kosztuje prawie 70 euro. W sąsiedztwie toru odbywają się też liczne masowe imprezy jak choćby festiwal rockowy Rock am Ring.           

Na tym słynnym torze (już po raz drugi) w dniu 28.06.09 odbędzie się 5 w tym sezonie wyścig naszej ligi . Zeszłoroczny wyścig był emocjonujący na starcie stanęło 27 aut. W klasie GT1 zwyciężył Error (1) przed M. Dąbrowskim (2) i daReckim (3) w klasie GT2 Lukas N (5) przed Piotrem K (7) i KloCo (9) w nawiasach miejsca w generalce. Najszybsze okrążenie zaliczył M Dąbrowski z wynikiem 8:26.810 , do mety dojechało 16 kierowców.

Zapraszam do licznego uczestnictwa na treningach, simach jak i GP.

Aby uchwycić specyficznego ducha rywalizacji na tym torze posłuchajcie kilku wypowiedzi kierowców z zeszłego roku: 

Fireball: „Ten wyścig to katorga. Nie mam nóg, nie mam oczu. Pod koniec wyścigu zakręty zlewały się w jedną magmę. Nie wiem, jak dojechałem do mety. Na szczęście nikogo nie uderzyłem i nikomu nie przeszkodziłem. Jechałem swoje. Wiedziałem, że bez względu na wszystko trzeba dojechać, a potem napić się regenerującego płynu chmielowego.(ciach)Mijają prawie dwie godziny wyścigu, a ja ciągle widzę tył Pieszego. Próbuję to z lewej to z prawej. Tracę, zbliżam się. Jest dobrze, jest płynnie. Tak, razem jak syjamscy bracia, jak Jacek i Placek, jak Kloss i Brunner, zmagamy się do 12 okrążenia. Najbardziej fascynującego w mojej karierze online. Próbuję jak Mansell z Senną na Monaco w 1992. Pieszy jest nie do przejścia. Naciskam, opóźniam hamowanie. Lampka w mózgu mówi mi - "odpuść, on musi jeszcze zjechać". Jednak adrenalina jest silniejsza.” 

Piotrek K: „Świetny wyścig! Mógłbym jeździć tak na okrągło” 

Error: „Nordschleife - mój ulubiony tor wogóle...”

                                                                                             Przygotował pol