f1liga15banner_prawo

Pobierz Adobe Flash player

 • Poleć F1Liga.pl

 • Logowanie

  
 • Pitlane Shout

  Latest Message: 1 week, 1 day ago
  • Igorini : to już nie gracie? pośmigałby, pozdro! :)
  • Keeny : Pozdrawiam starych druhów co tu jeszcze zajrzą ;)
  • Keeny : Hiroszima jakaś? :o
  • Keeny : OMG co tu się stało pod koniec czerwca 2015?
  • Flover : Pozdrawiam ;)
  • marud : Pozdrówka nirgal :)
  • marud : Hej, miło, że ktoś tutaj jeszcze zagląda :)
  • Zozol : grywa ktos w f1 2016 ale na xboxie ?? ;)
  • Zozol : kope lat ;p?
  • admich : F1 liga już chyba umarła :(

  Only registered users are allowed to post

 • Online

  Brak
 • Następny wyścig

  Tor
  Silverstone Circuit
  Lokalizacja
  Northamptonshire, Anglia
  Długość toru
  5,891 km.
  Dystans Wyścigu
  34 okr.
  Sesje treningowe
  I   sesja tr. 27.06
  godz.20:00
  II  sesja tr. 28.06
  godz.20:00
  III sesja tr. 04.07
  godz.20:00
  Wyścig i kwalifikacjie
  Data
  05.07.2015r
  Start wyścigu
  godz.20:00
 • Wyniki na żywo

 • Ostatnio na ForumZielone Piekło na Road America... - Relacja Część 1

Witamy Państwa na pięknie położonym torze Road America. Świąteczna atmosfera rozluźniła zawodników: chętnie wychodzą do kibiców, udzielają wywiadów i często się uśmiechają. Image

Drodzy Państwo, zaczynamy kwalifikacje. Pierwszy na wyjeździe z boksów znalazł się djescape… Kwalifikacje odbywają się spokojnie bez żadnych problemów… ale cóż to?! Trzech kierowców zostało zdyskwalifikowanych za przekroczenie ilości okrążeń… i oto następni… nawet Ari Antero… co za sensacja. Nasz reporter rozmawiał już z sędzią wyścigowym: awarii uległ komputer liczący okrążenia. Wszystko jasne. Lecz sędziowie zdecydowali nie powtarzać kwalifikacji. W końcu wyścig nie liczy się do punktacji. Kierowcy ze spokojem i nawet z radością przyjęli tą wiadomość. Z Pole Position zatem wystartuje Davie, z drugiego miejsca startowego Klisz, na trzecim miejscu swoją Corvettę ustawi djescape.

Dzisiejszy wyścig ma zostać rozegrany nowym systemem: dwa wyścigi 30min:60min. Pierwsza dziesiątka z pierwszego wyścigu wystartuje w odwrotnej kolejności w drugim.

Ale dość informacji, oto zaczynamy okrążenie rozgrzewkowe… zawodnicy spokojnie i powoli je przemierzają, by po zapaleniu się zielonych świateł ruszyć w szaloną pogoń z czasem… uwaga… i oto ruszyli! Na całe szczęście wbrew moim przypuszczeniom nie doszło do wypadku na pierwszym zak… a jednak nie na pierwszym ale kilka zakrętów dalej Piotr mocarz uderza w tył samochodu Pieszego, ten znowu zespinował i skończył wyścig, całe szczęście zatrzymał się na poboczu. Zawodnicy jadą dalej, zobaczymy jak pokonają do hamowanie po pierwszej długiej prostej. Pierwsi zawodnicy bez problemu przejechali zakręt, następni... zapomnieli że mają nierozgrzane hamulce. Pierwszy serię kolizji zapoczątkował djescape, który po feralnym do hamowaniu wyjechał za tor, lecz przy powrocie za duże obroty spowodowały uślizg tylnej osi i uderzył w Mario_F1, w tego zaś uderzyli Daszek i Ari Antero. Mieli oni trochę mniej szczęścia; Mario_F1 pojechał dalej, oni zatrzymali się na bandzie, lecz po chwili odczekania ruszyli do dalszej walki. Na tym feralnym zakręcie również Stachu potrącił mbx’a oraz Yano nie opanował samochodu… wreszcie najgorsze za nami… nie mów hop, póki nie przeskoczysz… Karoluss na następnym zakręcie traci kontrolę nad swoją wyścigówką, a Bartek Zawidzki go uderza… zablokowali całą drogę… nie zauważają tego walczący Insane i jarosz i mamy wielką kraksę na torze, całe szczęście cała czwórka ruszyła do boksów na naprawę i mogli kontynuować wyścig.

Po pełnym emocji pierwszym okrążeniu podium przedstawiało się następująco: Davie, za nim Klisz, na trzecim miejscu kbl. Na nadmiar szczęścia nie może Imagenarzekać jetoffline, któremu samochód odmówił posłuszeństwa… miejmy nadzieję że wystartuje w drugim wyścigu. Wyścig jakby trochę się uspokoił, wszyscy jadą swoim tempem, jest trochę walki pomiędzy kilkoma zawodnikami… ale co to?! Piotr mocarz uderza w deltę, no może nei uderza, nastąpił między nimi kontakt, lecz Piotr nie opanował samochodu po tym incydencie i wyjechał na pobocze, lecz jakoś wydostał się ze żwirowej pułapki… Delta musiał jechać resztę wyścigu z lekko uszkodzonym samochodem. Widzimy że na początku długiej prostej Pol ma problemy z samochodem. Wyjechał na pobocze, próbuje wracać na tor. Nadjeżdża djescape… nie chcę na to patrzeć ale muszę… Pol rozkraczył się swoją Corvettą na środku prostej i to musiało się tak skończyć, całe szczęście nikomu nic się nie stało. Djescape musi jednak zjechać do boksów na naprawę. A tutaj znowu inny incydent: Stachu traci panowanie w ostatnim zakręcie, uderza w niego Karoluss… kierowca próbuje kontynuować wyścig, lecz uszkodzony samochód odmawia posłuszeństwa… I oto widzimy jak mjarosz goni w bardzo szybkim tempie djescape, długa prosta, zrównują się ze sobą, mjarosz traci panowanie, djescape jeszcze go popycha i wyjeżdża on na pobocze… jeszcze okrążenie walki, kilkakrotnie wymiana pozycji i w końcu samochod mjarosza nie wytrzymuje obciążenia…

ImageEh może limit pecha na ten wyścig już wyczerpany… możemy oglądać walkę pomiędzy zawodnikami, lecz stanowczo za dużo wypadków… Pierwsza trójka wygląda teraz następująco: Marox, który pięknie się przebił na to miejsce, Darecki, oraz Davie, który musiał ustąpić pola szybszym kierowcom. Powoli zbliżamy się do końca pierwszego wyścigu, a oto Piotr mocarz nie wytrzymał napięcia i zrezygnował z jechania dalej… niestety nie widzieliśmy co się stało. Miron jedzie tak, jakby miał uszkodzoną oponę… może pękła, może uszkodził ją na trasie, w każdym razie mechanicy nie zdołali rozwiązać jego problemu… Uff, wreszcie koniec wyścigu… koniec tej niekończącej się masakry… Marox, Darecki i Davie dowieźli swoje pozycje do mety, kbl otarł się o podium… piąte miejsce dla Walera.

Zawodnicy przed drugim wyścigiem bardzo skoncentrowani. CACtuS, który niestety nie zdążył przygotować wyścigówki do pierwszego wyścigu już mógł teraz wystartować. Inni musieli szybko dostarczyć swoje wyścigówki do boksów i szybko je naprawić, czasu nie było za dużo, a wyścig dłuższy… miejmy nadzieję że zobaczymy w nim czystą, piękną sportową walkę, o której kibice będą śpiewać na imprezach zamiast piosenek znanej polskiej grupy „Baciary”.
Tym razem okrążenie fomujące przebiegło szybciej niż poprzednio… Zielone światło zapalone! I oto ruszyli…

CDN.......

Przygotował djescape

Fotografie King81