f1liga15banner_prawo

Pobierz Adobe Flash player

 • Poleć F1Liga.pl

 • Logowanie

  
 • Pitlane Shout

  Latest Message: 2 weeks, 3 days ago
  • Flover : Pozdrawiam ;)
  • marud : Pozdrówka nirgal :)
  • marud : Hej, miło, że ktoś tutaj jeszcze zagląda :)
  • Zozol : grywa ktos w f1 2016 ale na xboxie ?? ;)
  • Zozol : kope lat ;p?
  • admich : F1 liga już chyba umarła :(
  • Cichy70 : f1 2016 teraz smigam :)
  • Myszkin : Moze by tak coś ten tego... ?
  • seito : dziabaducha
  • Cichy70 : Witam po latach

  Only registered users are allowed to post

 • Online

  Brak
 • Następny wyścig

  Tor
  Silverstone Circuit
  Lokalizacja
  Northamptonshire, Anglia
  Długość toru
  5,891 km.
  Dystans Wyścigu
  34 okr.
  Sesje treningowe
  I   sesja tr. 27.06
  godz.20:00
  II  sesja tr. 28.06
  godz.20:00
  III sesja tr. 04.07
  godz.20:00
  Wyścig i kwalifikacjie
  Data
  05.07.2015r
  Start wyścigu
  godz.20:00
 • Wyniki na żywo

 • Ostatnio na ForumHorror podczas Road America - Relacja Część 2

Tym razem okrążenie formujące przebiegło szybciej niż poprzednio… Zielone światło zapalone! I oto ruszyli…

ImageSzybko przenosimy kamerę na pierwszy zakręt. Widzimy: pierwszy w niego wjeżdża Pol, potem king81, Insane, duży, biały dym… że kto?! John, daj szybko kamerę na prostą startową… Proszę Państwa! Jaka gigantyczna masakra! Na powtórce widać, że niepewny start Walera spowodował to całe zamieszanie. Niestety, na samym starcie wyeliminowany został kbl. Szkoda, bo ten młody zawodnik zapowiada się całkiem nieźle i może dużo osiągnąć w lidze. Piotr Mocarz również już nie będzie kontynuował wyścigu. Reszta próbuje jechać… Rzućmy okiem na czołówkę: prowadzi king81? Tak proszę Państwa, Pol spadł aż na 7 miejsce po nieskutecznej obronie przeciwko kingowi81. A cóż to znowu?! Djescape wyjeżdża na trawnik, traci panowanie nad samochodem i uderza w bandę! Jeden z zawodników przejechał zaraz przed nim, miał niesamowite szczęście… Szkoda bo djescape powrócił po kilkumiesięcznej przerwie w wyścigach GT i jego powrót niestety nie był udany. Wcześniej widzieliśmy jak Mario_F1 próbuje jechać uszkodzonym autem, lecz mu się to nie udaje. Zatrzymał się na poboczu, wysiał z niego i resztę wyścigu oglądnie w garażu u swoich mechaników. Jedziemy teraz z CACtuSem, który nie mógł wystartować z pierwszym wyścigu. Oficjalnym powodem jego nieobecności była nieprzygotowana wyścigówka… Ciemność widzę, całkowitą ciemność! Kierowca znikną w całko widzie dziwnych okolicznościach, nigdzie go nie ma… Nasz reporter postara się wyjaśnić tą sprawę.

Znowu przenosimy się pooglądać zmagania czołówki wyścigu. Widzimy 6-ścio osobową grupkę: daRecki, king81, Marox, Insane,Image Davie, Waler. Piękna walka, wymiana pozycji, obrona… taką walkę pomiędzy zawodnikami można oglądać cały czas. DaRecki wyprzedza kinga81! Teraz Waler go wyprzedził! Ależ proszę Państwa emocje… szkoda że nie mogę przeżywać tego jak pewien włoski komentator piłki nożnej… Ale cóż to?! Marox znika w ten sam sposób co CACtuS! Ludzie powiadają że tylko w Stanach Zjednoczonych działa UFO. Może przyleciało zademonstrować swoje możliwości na wyścigu? Może jednak zbudowało jakiś tor wyścigowy u siebie i potrzebuje najlepszych kierowców? Wszystko jest możliwe…
Po pierwszych trzech okrążeniach stawka jest rozrzucona po całej długości toru…
Tutaj znowu widzimy jak Daszek obraca się po torze… miejmy nadzieję że to nic groźnego… ehh… zjeżdża na trawę, obraca się, uderza w bandę… wysiada z samochodu… koniec marzeń o dobrym miejscu.

Jedziemy z Bartkiem Zawidzkim. Możemy pooglądać piękne widoki jakie rozciągają się w pobliżu toru. Zielone łąki i drzewa, czarny ekran…. Kolejny zawodnik znikną w nieokreślonych okolicznościach… Nigdy więcej komentowania wyścigów w USA. To jest zbyt stresujące zajęcie dla mnie…

Zbliżamy się do półmetku wyścigu. Widzimy, jak Yano dubluje jetoffline, Waler zaczyna gonić daReckiego. Przejeżdżają koło nas kolejni zawodnicy. Ooo. A tutaj interesująca walka. Stachu dogonił Deltę i próbuje go wyprzedzić… cóż za walka! Atak od prawej, lewej… zakręt… i udało się! Stachu wyprzedził Deltę. Zaraz za nimi widzimy jak Yano przepuszcza Pieszego i Dareckiego… Nie! Kolejny zawodnik zrezygnował! Yano wyjechał na trawę, chciał powrócić na tor, ale niestety zarzuciło tyłem jego wyścigówki i staną w poprzek toru. Szybko zjechał na pobocze i zrezygnował.

Stachu najwidoczniej się rozkręcił, bardzo się rozkręcił. Nie tak dawno tracił kupę czasu do Delty, a tu już bierze się za wyprzedzanie mjarosza. Znowu znana nam półprosta między zakrętami 10-12. Stachu doczepił się pod strumień aerodynamiczny przeciwnika… Ajj… obaj wyjeżdżają na trawę… mjarosz otarł się o bandę i jedzie dalej… Stachu nie utrzymał kontroli nad Corvettą i uderzył w bandę! To niestety koniec wyścigu dla tego kierowcy. Dziewiętnaste okrążenie wyścigu. Insane kończy wyścig w tym samym miejscu i w taki sam sposób jak djescape. Jakieś przeklęte miejsce tam jest…

Drodzy widzowie. Jestem pod wrażeniem wyczynów Ariego Antero, który po pierwszym okrążeniu znajdował się ok. 20 pozycji, teraz jest już ósm… Jest już siódmy! Jadący przed nim Klisz nie był w stanie opanować samochodu w zakręcie numer 11! Na całe szczęście nie uderzył o bandę i mógł w pełni sprawną wyścigówką kontynuować swoją szybka jazdę.
ImageZbliżamy się do końca wyścigu. Stawka jest bardzo rozrzucona po całym torze, różnice pomiędzy kierowcami też są duże, liczba kierowców nie jadących w wyścigu też jest niestety duża, tak samo jak łączny kosz zakupienia części do Corvette zniszczonych przez kierowców. W zawodach uczestniczy jeszcze 12 zawodników. Przypomnę, że startowało w nim 26.
Operator pokazał nam teraz widok z wyścigówki mjarosza. Widzimy teraz rozpoczynającą pętlę toru prostą SM, prostą pomiędzy zakrętami 3-5… wjeżdżamy w zakręt numer 10, teraz półprosta i… uderzenie w bandę… Kierowca kontynuuje jazdę, lecz zjeżdża szybko do boksów. Widzimy, drodzy państwo, jak trudny zakręt kierowcy mają do pokonania. To już któryś z rzędu zawodnik, który kończy wyścig, lub uszkodził samochód po tym zakręcie.
Rzućmy teraz okiem na zakręt numer 12. Aj… widzimy jak Delta atakuje Pieszego! Nie! Delta wpada w poślizg i wyjeżdża na pobocze. Chce powrócić jak najszybciej do walki za nim jedzie Waler, który jest drugi. Mamoooo! Nieee! Nie chcę na to patrzeć! Ale muszę, inaczej mnie z roboty wyleją... Delta wyjechał i zblokował pół zakrętu. Waler uderzył w niego z impetem i niestety dość poważnie uszkodził swoją Corvettę… To jest koniec marzeń o podium dla niego. Zjeżdża do boksów. Mechanicy wpychają jego samochód do garażu! Definitywny koniec wyścigu dla niego!
Po tym zdarzeniu king81 awansuje na drugie miejsce.
Proszę państwa! Koniec! Koniec! Koniec! Koniec tego wielkiego horroru który rozgrywał się przez 90 minut! Wygrał daRecki, za nim na metę przyjechał king81. Na trzecim miejscu uplasował się Davie. No i wyścig kończy się kolejnym incydentem. Mbx traci kontrolę nad samochodem w ostatnim zakręcie i wjeżdża do pułapki żwirowej, ja już nie mogę na to patrzeć.

Szefie! Żądam urlopu dla podratowania zdrowia! Mogę! No to dziękuję bardzo!

…wreszcie. Drodzy Państwo, widzimy się za dwa tygodnie na torze Watkins Glen! Żegnam, do widzenia!

Uff…

Przygotował djescape

Fotografie King81