f1liga15banner_prawo

Pobierz Adobe Flash player

 • Poleć F1Liga.pl

 • Logowanie

  
 • Pitlane Shout

  Latest Message: 2 weeks, 1 day ago
  • Flover : Pozdrawiam ;)
  • marud : Pozdrówka nirgal :)
  • marud : Hej, miło, że ktoś tutaj jeszcze zagląda :)
  • Zozol : grywa ktos w f1 2016 ale na xboxie ?? ;)
  • Zozol : kope lat ;p?
  • admich : F1 liga już chyba umarła :(
  • Cichy70 : f1 2016 teraz smigam :)
  • Myszkin : Moze by tak coś ten tego... ?
  • seito : dziabaducha
  • Cichy70 : Witam po latach

  Only registered users are allowed to post

 • Online

  Brak
 • Następny wyścig

  Tor
  Silverstone Circuit
  Lokalizacja
  Northamptonshire, Anglia
  Długość toru
  5,891 km.
  Dystans Wyścigu
  34 okr.
  Sesje treningowe
  I   sesja tr. 27.06
  godz.20:00
  II  sesja tr. 28.06
  godz.20:00
  III sesja tr. 04.07
  godz.20:00
  Wyścig i kwalifikacjie
  Data
  05.07.2015r
  Start wyścigu
  godz.20:00
 • Wyniki na żywo

 • Ostatnio na ForumRelacja z GP Polski

Zapraszamy do lektury relacji z Grand Prix Polski! Dowiecie się, jak poszło poszczególnym zawodnikom w GP, kto zaliczył to GP do udanych a kto musi wydawać pieniądze na naprawę zniszczonego samochodu.

 

Pozycja 17 - piotr mocarz

Piotr Mocarz nie uczestniczył w kwalifikacjach, wiec startował z boksów. Miał problmy ze stabilnością samochodu. Po kilku kontaktach z bandą zrezygnował. Jego wyjazd można potraktować jak wyjazd ku uciesze kibiców, których nie zabrakło.

 

Pozycja 16 - marcus

Marcus niestety dalej nie ukończył wyścigu. Tym razem przeszkodzila mu kolizja z Emetem na prostej startowej. Marcus musiał zjechać do boksów, lecz po naprawie auto dalej zachowywalo się niestabilnie. Kierowca skończyl wyścig już na samym początku.

 

Pozycja 15 - czesiu1716

Wyścig dla czesiu1716 zapowiadał się wspaniale. Po starcie awansował na miejsce trzecie i prowadził trwającą 9 okrążeń walkę z kierowcą Black o drugą pozycję. Lecz niestety podczas tej walki czesiu1716 popełnia błąd, uszkadza samochód podczas kolizji z nadjeżdżającym Przememo i kończy wyścig. Nieudany początek kariery dla kierowcy.

 

Pozycja 14 - Patryk Grodzki

Patryk Grodzki wystartował wspaniale wysuwając się na czoło stawki po piewrszym okrążeniu, lecz jego prowadzenie trwało tylko do drugiego sektora, w którym to po kolizji z Judge spadł na 10 miejsce. Taki obrót spraw nie zniechęcił Patryka do dalszej walki. Po drodze na szczyt prowadził walki z  djescape, Stachem, qarasem, awansował na 6 miejsce. Następny w kolejce do wyprzedzenia był Michal Dabrowski, lecz walkę przerwała im kolizja Patryka z jetoffline. Kierowca dojechał do boksów, długa naprawa, spadek na 11 miejsce, lecz samochód prowadził się niestabilnie i Patryk musiał zakończyć przed czasem pierwszy wyścig w tym sezonie.

 

Pozycja 13 - Stachu

Stachu jest kolejnym kierowcą, który nie zaliczy tego Grand Prix do udanych. Po starcie kierowca awansował na 7 miejsce. Niestety po kilku okrążeniach Stachu uderza w bandę. Samochód zachowuje się niestabilnie i zawodnik zjeżdża do boksów. Stachu jednak nie zapanował nad swoim samochodem przy zjeździe i uderzył w betonowy słupek jeszcze bardziej uszkadzając swój samochód. Długa naprawa, kilka słabszych okrążeń i Stachu kończy wyścig. Na uwagę zasługuje walka o 7 pozycję z qarasem.

 

Pozycja 12 - damianf1

Kolejnym zawodnikiem który nie dotarł do mety jest damianf1. Już na pierwszym zakręcie po kolizji z Yano spadł na koniec stawki. Kierowca miał dobre tempo i jego szarża na czołówkę była najładniejszym momentem wyścigu. Damianf1 awansował już na 4 miejsce, lecz niestety kraksa na 15 okrążeniu spowodowała wycofanie się z wyścigu.

 

Pozycja 11 - jetoffline

Jetoffline zaliczył chyba najgorszy występ w swojej karierze. Kilkanaście uderzeń w bandę, kilka spinów i kolizji z innymi kierowcami nie pomogły w dojechaniu do mety. W pewnym momencie jetoffline starał się dojechać całkowicie zniszczonym samochodem na naprawę do boksów co mu się udało. Determinacja tego zawodnika zasługuje na uznanie, lecz nad stylem jazdy kierowca musi jeszcze trochę popracować. Oto jak zawodnik wypowiedział się po wyścigu: "Generalnie wyścig zły, ale pierwsze koty za płoty. Brak treningu, zmiana samochodu, [...] dały ujemny efekt.".

 

Pozycja 10 - Emet

Emet poza startem zaliczył równy wyścig. Niestety spin na prostej startowej uniemożliwił walkę o wyższe miejsce. Po zjeździe do boksów i szybkiej naprawie, równy wyścig i spokojne osiągnięcie mety na dziewiątej pozycji. Na uwagę zasługują śmiałe ataki na kierowcę CoolBaca.

 

Pozycja 9 - CoolBaa

Wyścig dla Coolbacy nie był nudny. Po ominięciu kolizji na starcie kierowca awansował na 12 miejsce. Na uwagę zasługuje walka z damianemf1 o 11 pozycję. Kierowca nie uniknął kilku błedów: drobne kolizjie z Emetem i Przememo. Piękna walka nawiązała się w końcówce wyścigu pomiędzy Emetem a CoolBacą.

 

Pozycja 8 - Przememo

Przememo zaliczy GP Polski do średnio udanych. Po pierwszym okrążeniu kierowca awansował na 4 miejsce. Kolizja z czesiu1716 spowodowała, że Przememo musiał zadowolić się walką w środku stawki. Wizyta w boksach i nadrabianie strat. W uzyskaniu lepszego wyniku nie pomogła kolejna kolizja, tym razem z kierowcą CoolBaca. Na uwage zasługują walki z Michałem Dąbrowskim oraz Emetem.

 

Pozycja 7 - Michal Dabrowski

Awans po starie na piątą pozycję nie zapowiadał, że Michal Dabrowski będzie walczył w środku stawki. Kierowca utrzymywał bardzo dobre tempo i nawet awansował na druga pozycję. Lecz przy zjeździe do boksów wystąpił problem, po którym zawodnik spadł na miejsce 7. Po tym incydencie Michal Dabrowki nie awansował i spokojnie do mety dojechał na 7 miejscu. Na uwagę zasługują walki z Przememo i Patrykiem Grodzkim.

 

Pozycja 6 - djescape

Djescape udowodnił, że pomimo wolniejszej jazdy, stabilna jazdą właśnie można dużo zyskać. Zawodnik nie ustrzegł się kilku błędów które uniemożliwiły zdobycie lepszej pozycji, ale w efekcie zajął 6 miejsce. Na uwagę zasługuje walka djescape z Judge. Kierowca był zadowolony z jazdy w nocy: "Co mnie zaskoczyło? Super jazda w nocy na nieoświetlonym torze. Jechało mi się super, nawet jeżeli przez 3-4 okrążenia miałem problemy z wbiciem się w pierwszy zakręt.".

 

Pozycja 5 - Judge

Judge zanotował dobry start i awans na 1 pozycję, lecz niestety ściął zakręt u misiał oddać pozycję, przez co spadł na 10 miejsce. Lecz kierowca nie poddał się. Systematycznie przebijał się do przodu walcząc o pozycje ze Stachem, CoolBacą. Poźniej drobna kolizja z jetoffline, lecz nie spowodowała dużych start. Dalsza walka z Yano, qarasem i awans na 4 miejsce. Później kierowca popełnił mały błąd, który kosztował go spadek na 5 pozycję. Pod koniec wyścigu mogliśmy jeszcze zobaczyć walkę pomiędzy Judge a djescape o 5 miejsce.

 

Pozycja 4 - Black

Black po pierwszym zakręcie znalazł się w trudnej pozycji: miał szansę atakowac Errora, ale jednocześnie musiał bronić się przed kierowcą czesiu1716. Sam kierowca opisuje swoją sytuację w ten sposób: "[...] po pierwszym okrążeniu jadę na P2 przede mną Error a za mną na zderzaku czesiu1716, czesiu popełnił jednak mały błąd i tak jechałem na bezpiecznej P2 zadowolony z życia na 13 okrążeniu uderzam w bandę, z przekrzywioną kierownicą jadę dalej i kolejny dzwon, zmuszony byłem odwiedzić moich mechaników przy okazji dotankowałem na maxa, wyjazd z pitów i gaz do dechy...". Po kilku okrążeniach sytuacja się uspokoiła i Black jechał swoim tempem. Po wizycie w boksach kierowca spadł na 8 miejsce, lecz szybko awansował. Ostatecznie Black zajął 4 miejsce, głównie przez swoje drobne błędy. Do ciekawszych walk możemy zaliczyć walkę z qarasem o 3 pozycję.

 

Pozycja 3 - qaras

Qaras po starcie awansował na 6 miejsce. Przez cały wyścig kierowca jechał pewnie do mety, równym tempem, po drodze prowadząc walki z Patrykiem Grodzkim o miejsce 6, z Judge o miejsce 4. Po postoju w boksah spadł na miejsce 5, lecz awansował i ukończył wyścig na najniższym stopniu podium. Do interesujących walk można zaliczyć także pojedynek z kierowcą Black o miejsce 3. Mimo dobrego miejsca kierowca założył na wyścig trochę inną strategię: "Pierwsze kółka to parę otarć z innymi, ale postanowiłem jechać bezpiecznie, by dojechać do mety w jednym kawałku. Sporo małych błędów, ale ważne, że brak poważnych pomyłek - nawet w nocy.".

 

Pozycja 2 - Yano

Yano nie zaliczł startu do udanych - po kolizji z kierowcą damianf1 spadł na 16 pozycję, ale po błędach rywali po pierwszym okrążeniu był 13. Sytuację na tym okrążeniu skomentował tak: "Wprawdzie początkowo nie zapowiadał się tak dobry wynik wyścigu - z P2 po przygodzie na T1 spadem na końcowe pozycje tym samym mogłem zapomnieć o walce o czołowe pozycje, na szczęście tylko lekko uszkodzony lewy przód i nie było potrzeby zjazdu do boksów.". Ten incydent dodał kierowcy siły do walki, bo mijał łatwo rywali docierając do mety na 2 miejscu. Na uwagę zasługuje walka z Judge.

 

Pozycja 1 - Error

Tak jak przewidywaliśmy, Error prawie od początku zdominował wyścig. Mimo kiepskiego startu szybko obiął prowadzenie i nie oddał go aż do mety.Swój start kierowca skomentował tak: "Na starcie się mocno zagapiłem i spadłem na 5 pozycję. Jednak pierwsze kółka dość gładko mi poszły i szybko przebiłem się z powrotem na czoło stawki. Z racji, że nie mogłem długo rozgrzać opon Black nie pozwalał mi na chwilę wytchnienia. Koniec końców opony zaczęły trzymać i mogłem się oddalić od reszty.". Pierwszy wygrany wyścig i piewrszy krok do obrony tytułu mistrzowskiego. Warto zwrócić uwagę na walkę z kierowcą Black o 1 pozycję na początku wyścigu.

 

 

Podsumowanie wyścigu na torze w Kielcach:

Wyścig przyniósł nam sporo emocji. Error dał sygnał rywalom, że łatwo mistrzostwa nie odda, lecz widzimy już kilku kandydatów, którzy zamierzają pokrzyżować mu plany. Czy im się to uda? Zobaczymy już za niecałe 2 tygodnie na torze Mugello podczas Grand Prix Włoch. Serdecznie zapraszamy!

 

Przygotował: Paweł "djescape" Wróbel
Fotografia: Yano