f1liga15banner_prawo

Pobierz Adobe Flash player

 • Poleć F1Liga.pl

 • Logowanie

  
 • Pitlane Shout

  Latest Message: 2 weeks, 1 day ago
  • Flover : Pozdrawiam ;)
  • marud : Pozdrówka nirgal :)
  • marud : Hej, miło, że ktoś tutaj jeszcze zagląda :)
  • Zozol : grywa ktos w f1 2016 ale na xboxie ?? ;)
  • Zozol : kope lat ;p?
  • admich : F1 liga już chyba umarła :(
  • Cichy70 : f1 2016 teraz smigam :)
  • Myszkin : Moze by tak coś ten tego... ?
  • seito : dziabaducha
  • Cichy70 : Witam po latach

  Only registered users are allowed to post

 • Online

  Brak
 • Następny wyścig

  Tor
  Silverstone Circuit
  Lokalizacja
  Northamptonshire, Anglia
  Długość toru
  5,891 km.
  Dystans Wyścigu
  34 okr.
  Sesje treningowe
  I   sesja tr. 27.06
  godz.20:00
  II  sesja tr. 28.06
  godz.20:00
  III sesja tr. 04.07
  godz.20:00
  Wyścig i kwalifikacjie
  Data
  05.07.2015r
  Start wyścigu
  godz.20:00
 • Wyniki na żywo

 • Ostatnio na ForumSC Meksyku - Autodromo Hermanos Rodriguez

   Po wyczerpującym i niezwykle dramatycznym GP Stanów Zjednoczonych, czeka nas kolejne wyzwanie w wyścigu o miano najlepszego kierowcy serii Senna Cup 2009 – GP Meksyku na torze Autodromo Hermanos Rodriguez. Tym razem jednak oprócz historii samego toru dowiemy się nieco więcej o zespole F1 Phenomena. 

   Często bywa tak, że kierowca występujący z powodzeniami w F1 powoduje zwiększenie zainteresowania królową sportów motorowych w swoim kraju. Było tak w Polsce w przypadku Roberta Kubicy i to samo miało miejsce w Meksyku.

   W 1961 dziewiętnastolatek Ricardo Rodriguez, najmłodszym wówczas kierowcą F1, z sukcesami ścigał się za kierownicą Ferrari. Rok później w Meksyku powstał nowy tor przystosowany to standardów królowej sportów motorowych. Nie zdołał od razu znaleźć się w kalendarzu F1, ale gościł parę innych serii wyścigowych. Tor otrzymał nazwę Autodromo Hermanos Rodriguez. W następnych latach Grand Prix Meksyku pojawiło się na dość już popularnym obiekcie i gościło tam aż do 1970, kiedy to pojawiły się problemy z kontrolą nad coraz większymi tłumami fanatycznych kibiców.

fotka

Tor w Mexico City został ponownie otwarty dla wyścigów F1 w 1976 rouk, ale już po sześciu latach ponownie został zamknięty, tym raze ze względów bezpieczeństwa. Przebudowa zakończyla się w roku 1985, a od następnego sezonu F1 powróciła do Meksyku. Co prawda tor był wyboisty, ale chwalony za ciekawe, emocjonujące i zapierające dech w piersiach sekwencje zakrętów. Szczególnie ostatni 180-stopniowy zwany „Peraltada”. Kierowcy mogli osiągać duże prędkości na prostych. Ponieważ tor położony jest na wysokości 2285mnpm, Autodromo Hermanos Rodriguez stanowił wyzwanie również dla silników, które traciły moc w nieco rozrzedzonym powietrzu. Niestety nierówna nawierzchnia spowodowała problemy w następnych latach. Najpierw w 1987 pewne zwycięstwo na rzecz Nigela Mansella stracił na wybojach Derek Warwick (Arrows), a rok później podczas treningów Philippe Alliot na wyjściu z Peraltady nie opanował bolidu i uległ poważnemu wypadkowi. Homologacja toru nie została zawieszona, w końcu jednak nowe wymogi bezpieczeństwa sprawiły, że po sezonie 1992 formuła Jeden ostatecznie pożegnała meksykański obiekt. Międzynarodowe zawody na torze powróciły dopiero w 2002r., ale jedynie w serii CART.

Charakterystyka toru

   Tor Autodromo Hermanos Rodriguez jest zupełnie innym obiektem w porównaniu z poprzednimi torami tegorocznego Senna Cup. Przede wszystkim znajdują się tutaj dosyć duże strefy bezpieczeństwa, w związku z czym popełnienie błędu z reguły nie kończy się spotkaniem z bandą jak to miało miejsce w Long Beach. Cechą charakterystyczną tego toru jest zakręt numer 14, który pokonuje się z gazem wciśniętym do końca i wyjeżdża się na bardzo długą prostą start meta pod koniec której bolidy osiągają prędkości rzędu 320 km/h. Kluczowym miejscem tego toru, od którego zależy osiągnięcie dobrego czasu , jest sekwencja zakrętów Eses(7 – 13 ), której właściwe pokonanie pozwala osiągnąć odpowiednią prędkość w trzecim sektorze i na prostej startowej. Tor Autodromo Hermanos Rodriguez jest ponadto zdecydowanie bardziej łaskawy dla podzespołów bolidu. Cały wyścig można przejechać na najmniejszym możliwym chłodzeniu silnika i hamulców co w porównaniu z torem Long Beach było nie do pomyślenia. Jedynym problemem mogą być przegrzewające się przednie opony, jednakże właściwe ustawienie ciśnienia i odpowiedni dobór mieszanki pozwala spokojnie dojechać do mety. Dodatkową zmianą w porównaniu z poprzednimi wyścigami GP, są zdecydowanie mniejsze tarki, po których można jeździć bez obaw o wycieczkę w przestworza. Kluczem do zwycięstwa w Grand Prix Meksyku wydaje się być osiągnięcie równego i szybkiego tempa wyścigowego oraz unikanie błędów, które z racji wyrównanego poziomu kierowców, mogą skutkować utratą pozycji. Charakterystyka toru sprawia, że na mecie można spodziewać się znacznie więcej kierowców, niż miało to miejsce w Grand Prix USA, co z pewnością napawa optymizmem.
 
mapka toru

Prognoza na wyścig według Spitfire’a

   Trzy tygodnie przerwy pomiędzy zawodami, wielu kierowców potraktowało jako doskonały okres do treningów oraz perfekcyjnego przygotowania bolidu. Z zadaniem tym jak dotychczas najlepiej poradził Hutek, który obecnie legitymuje się świetnymi rezultatami zarówno klasyfikacji najszybszych okrążeń pomiarowych jak i  najlepszych stintów. Jednakże większym pewniakiem niedzielnego wyścigu wydaje się być lider tegorocznego Senna Cup – Alex. Pomimo dość długiej nieobecności na torze w ciągu zaledwie kilku dni treningu ustanowił najlepszy wynik puli wyprzedzając Hutka o ok. 1 sek. Mając na uwadze jego doświadczenie wyścigowe można uznać Alexa za głównego faworyta do końcowego tryumfu. Analizując statystyki można wnioskować, że równie groźnymi rywalami Alexa w walce o zwycięstwo w wyścigu A GP Meksyku będą zawodnicy teamu F1 Phenomena – Adrian Kot i Dominik Ulman, którzy również osiągają bardzo dobre wyniki pul. Oczywiście nie można zapomnieć o innych kierowcach, którzy z pewnością nawiążą walkę z faworytami. Do tego grona należy z pewnością Delta – pechowy zwycięzca kwalifikacji z Long Beach, mimo iż był bezsprzecznie najlepszym kierowcą na torze,  udział w GP zakończył na pierwszym wirażu po słynnej masakrze w wyścigu A i z pewnością pała on żądzą rewanżu. Wyniki, które osiąga pozwalają mu spokojnie myśleć o czołowych lokatach w niedzielnym wyścigu. Kolejnym z zawodników o którym warto wspomnieć jest czarny koń obecnego sezonu SC(ale nie Czarny_Kon15 ;D ), a mianowicie Xuan, którego znakomite wyniki(5 miejsce w klasyfikacji ligowej)  z pewnością są zaskoczeniem dla wielu obserwatorów. Oczywiście nie  należy zapominać o tuzach ligowych takich jak GTC, Johnes, Joker czy Lukasz, którzy z pewnością dołożą wszelkich starań aby osiągnąć jak najlepsze wyniki, a doświadczenie nabyte podczas licznych GP, pozwoli im na włączenie się do walki o najwyższe cele. Należy również wspomnieć o kierowcach, dla których start w wyścigu A będzie debiutem w najwyższej klasie. Do tej grupy zaliczają się Huba, Welter oraz Chrapcio (brawo chłopaki !!).

fotka
 
   Reasumując, stawka zawodników jest obecnie wyrównana i trudno wytypować stuprocentowego faworyta. Powinno gwarantować to niezwykle wyrównaną i pasjonującą walkę zarówno w wyścigu A jak i w niższych wyścigach. Ponadto podczas tego GP odbędzie się oficjalna premiera nowego serwera teamspeak, dzięki któremu, będzie można spróbować swych sił jako komentator wyścigu. Mam nadzieję, że barwne i dowcipne komentarze użytkowników, pozwolą w dużo lepszej atmosferze oglądać wyścigi oficjalne oraz fullsimy.

 

Prezentacje zespołów - F1 Phenomena. 

   W F1Lidze mamy obecnie kilkadziesiąt zespołów, z których każdy ma swoją unikatową historię, plany na przyszłość czy wręcz nietypowe nastawienie do wyścigów. Poznajmy więc nieco jeden z nich - obecnych liderów obu klasyfikacji konstruktorów, team F1 Phenomena. 

Benethor: Jak to się stało, że powstał zespół F1 Phenomena i skąd właściwie taka nazwa?
Adrian Kot: F1 Phenomena powstała kilka tygodni przed rozpoczęciem sezonu 09. Szefem i założycielem zespołu jest Adam WH, który nazwał tak zespół szukając sposobu na promocję jego nowego modu F1 nazwanego właśnie F1 Phenomena. Adam potrzebował kierowców i zaproponował mi posadę, więc się zgodziłem choćby z tego powodu, że to zaszczyt ścigać się dla niego. Później podpisaliśmy kontrakt z Dominikiem, z czego jesteśmy zadowoleni, ponieważ to znakomity kierowca.

Benethor: Jakiś czas temu zakończył się sezon 2009, a Wy pożegnaliście go drugim miejscem klasyfikacji kontruktorów i szóstym w klasyfikacji ligowej. Jak skomentujesz wyniki zespołu?
Adrian Kot: 
Jeśli chodzi o sezon 2009 w wykonaniu F1 Pheomena to był on dość udany. Uzyskaliśmy sporo podiów, pole position i wygraliśmy pare razy, co jest sukcesem dla naszego nowego zespołu myślę, że możemy być dumni z tego powodu. Miejmy nadzieję, że F1 Phenomena jeszcze nie raz będzie goszczona na podium.

Benethor: Tak więc Sezon 2009 skończył się dla Was dobrym wynikiem. Senna Cup zaczęliście jednak jeszcze mocniejszym uderzeniem i na chwilę obecną prowadzicie w obu klasyfikacjach konstruktorów. Co więc planuje F1 Phenomena na trwający sezon?
Adrian Kot: Naszym celem na SC jest walka obydwu kierowców o zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej, mamy także nadzieję, że z sukcesem powalczymy o mistrzostwo konstruktorów, co będzie niesamowicie trudne. Sezon SC rozpoczął się dla nas dobrze i mamy nadzieję utrzymać dobre tempo. F1 Phenomena to ambitny zespół, który na bardzo długo zagości w F1Lidze i miejmy nadzieję, że z sukcesami będzie kończył każdy sezon.

Logo zespołu

F1 Phenomena

Obecny skład kierowców: #9 Adrian Kot, #10 Dominik Ulman
Pierwsze zgłoszenie: F1 2009, GP Australii
Ostatnie zgłoszenie: SC 2009, SC Stanów Zjednoczonych
Wyścigi oficjalne: 20
Zwycięstwa: 5
Pole Position: 6
Tytuły mistrzowskie kierowców: 0
Tytuły mistrzowskie konstruktorów: 0
Punkty FIA we wszystkich sezonach: 116
Punkty ligowe we wszystkich sezonach: 5521