f1liga15banner_prawo

Pobierz Adobe Flash player

 • Poleć F1Liga.pl

 • Logowanie

  
 • Pitlane Shout

  Latest Message: 1 week, 1 day ago
  • Igorini : to już nie gracie? pośmigałby, pozdro! :)
  • Keeny : Pozdrawiam starych druhów co tu jeszcze zajrzą ;)
  • Keeny : Hiroszima jakaś? :o
  • Keeny : OMG co tu się stało pod koniec czerwca 2015?
  • Flover : Pozdrawiam ;)
  • marud : Pozdrówka nirgal :)
  • marud : Hej, miło, że ktoś tutaj jeszcze zagląda :)
  • Zozol : grywa ktos w f1 2016 ale na xboxie ?? ;)
  • Zozol : kope lat ;p?
  • admich : F1 liga już chyba umarła :(

  Only registered users are allowed to post

 • Online

  Brak
 • Następny wyścig

  Tor
  Silverstone Circuit
  Lokalizacja
  Northamptonshire, Anglia
  Długość toru
  5,891 km.
  Dystans Wyścigu
  34 okr.
  Sesje treningowe
  I   sesja tr. 27.06
  godz.20:00
  II  sesja tr. 28.06
  godz.20:00
  III sesja tr. 04.07
  godz.20:00
  Wyścig i kwalifikacjie
  Data
  05.07.2015r
  Start wyścigu
  godz.20:00
 • Wyniki na żywo

 • Ostatnio na ForumW ogniu pytań - Olafson

Tym razem w ogniu pytań znalazł się Olafson. Zapraszamy do czytania!

 

 

Michal61: Cześć. Z pewnością wiele osób chciałoby Cię lepiej poznać, mógłbyś napisać czym się na co dzień zajmujesz i jak trafiłeś w nasze szeregi? Był to przypadek, czy może od dłuższego czasu szukałeś właśnie takiego miejsca jakim jest f1liga?


Olafson: Witam.  Na codzień chodzę do pracy, …jeszcze. Marzy mi się aby otworzyć  swój mały interes i być już niezależnym. Są plany ale to jeszcze trochę czasu minie aby je zrealizować. A ogólnie mam rodzinę, dzieci i ligę, jest dobrze, czego więcej trzeba…? Żonę mam wyrozumiałą wie, że jedno z moich hobby to liga, z resztą dzięki niej tutaj trafiłem. Nie mam suszenia głowy jak co niektórzy i słuchania, że stary koń, a poświęca czas na jakieś jazdy z innymi przez internet. Dobrze wie jak to kręci, sama również jeździła tylko, ze jej zapał minął, a mnie nadal został. Myślę, że to już będzie chyba moja ostatnia liga, więcej zwiedzać już nie będę. Wcześniej zahaczyłem chyba o dwie lub trzy inne ale to była porażka. Nie znalazłem w nich tego co jest tutaj, czyli ładu, składu i porządku. Ludzie którzy zajmują się ligą starają się robić to możliwie profesjonalnie i to mi się podoba.

Michal61: Więc jeśli chodzi o żonę to nie jest źle. Myślisz, że następny rok także rozpoczniesz z nami i nowym rfactorem, czy masz już inne plany? A może zostaniesz przy pierwszej części symulatora?

Olafson: Nie jest źle? Chyba niewielu mających rodzinę może pochwalić się taką swobodą i rodzajem spędzenia czasu. Wróćmy do pytania, ciężko mi powiedzieć co będzie za rok ale myślę, że chyba tak… choć miałem już chwile zwątpienia. Na dzień dzisiejszy już zakupiłem rf2, nie mogłem się oprzeć ciekawości jak ten projekt faktycznie wygląda. Chciałem go osobiście dotknąć, zasmakować aby móc się później podzielić z innymi wrażeniami, spostrzeżeniami itp. Lubię zmiany, to było potrzebne, wszyscy już chyba chcieli czegoś nowego, czegoś co jeszcze bardziej odzwierciedli realizm naszego simracingu. Niejednokrotnie oglądaliśmy krótkie filmiki z przebiegu prac i komentowaliśmy na forum. Jak będzie to wyglądało? Czy spełni nasze oczekiwania? Czy może okaże się, że po tak długim okresie czekania nie było warto zawracać sobie głowy? Na ocenę jeszcze za wcześnie, jest to dopiero Beta, są to okruchy, myślę, że na tort i świeczki przyjdzie jeszcze chwila i będzie wynagrodzona nasza cierpliwość.

Michal61: Więc czekałeś z niecierpliwością na rFactora2 tak jak wszyscy.Przejdźmy teraz do pytania o Twój avatar, jesteś tam w towarzystwie hostess, na wyścigu, mógłbyś nam przybliżyć tą sytuację, na pewno każdy chciałby poznać okoliczności w jakich to zdjęcie było robione.

Olafson: Hehehe… Zdjęcie zostało zrobione na Silverstone w 2009r, jeżeli dobrze pamiętam, chodziliśmy wzdłuż butików Teamowych, zwiedzaliśmy… Jedni robili sobie zdjęcia na tle teamów, inni przy bolidach które były wystawione dla publiczności, a jeszcze inni… Przy jednym z teamów kręciły się dwie hostessy, wyróżniały się z tłumu z resztą co widać na zdjęciu. Nie mogłem się oprzeć pokusie aby nie zrobić sobie z nimi pamiątkowego zdjęcia. Kosztowało mnie to później tłumaczeniem się przed żoną, ale było warto.

Michal61: Czyli wyjazd na GP Silverstone był udany, mam nadzieję, że na następnym GP także będziesz miał okazję do zrobienia takiego zdjęcia.Przejdźmy teraz bezpośrednio do ligi, jak oceniasz obecny sezon, pojechałeś tylko jeden wyścig, jednak z pewnością masz już jakieś zdanie na temat nowego modu, co o nim myślisz, uważasz, że to główny powód, który przyczynił się do spadku liczby ligowiczów?

Olafson: Tak.. Wystartowałem dopiero w Donnington i wyszło fatalnie. Jeżeli dobrze pamiętam przed oficjalnym GP nie ukończyłem ani jednego mini sima ani fullsima, więc przygotowania były marne co później przełożyło się na wynik. Spalone hamulce na 41 okr, a paliwa starczyłoby tylko na 49 okr. Wcześniej nie startowałem z kilku powodów. Pierwszym powodem było pożegnanie się z ligą (nie na długo). Kompletnie nie miałem już weny, jazda już mi nie dawała takiej frajdy jak niegdyś, można powiedzieć, że chyba się wypaliłem. Drugim powodem był problem z kierownicą, byłem w trakcie upgradowania kierownicy i miałem trochę problemów natury technicznej, a trzecim powodem był sam mod. Mod którego miałem już okazję poznać wcześniej. Mod CTDP 2006 jest modem specyficznym spośród innych, na których jeździłem - MMG 2007, BMW 2008 czy FSONE 2009. Można go określić w kilku słowach: wyrachowany, surowy, bezkompromisowy. Jeżdżąc sobie pojedyncze kółka i ustawiając setup jest ok, daje radochę ale jeżeli już dochodzi do wyścigu to moje zdanie jest takie, że całe przygotowania dwutygodniowe czy tygodniowe są skonsumowane o wiele szybciej przez CTDP niż w innych modach. Wystarczy spojrzeć na statystyki ukończonych mini i fulli, dojeżdalność do mety jest o wiele mniejsza w stosunku do innych modów. Tak więc reasumując, myślę, że mod ten przyczynił się do spadku liczby ligowiczów. Pod uwagę trzeba wziąć też brak Roberta Kubicy.

Michal61: W sumie prawda, walka fair play jest najważniejsza. Wracając do Kubicy, mógłbyś napisać co myślisz o jego powrocie do F1? Do niedawna wszystko przebiegało zgodnie z planem, jednak, złamał nogę w piszczelu, uważasz, że opóźni to jego powrót, jeśli w ogóle jest on możliwy?

Olafson: Tak naprawdę to już nie wiem co o tym wszystkim myśleć, każdy z nas by życzył sobie aby Robert ponownie wrócił i mógł zacząć się ścigać. Czas pokaże. Jak na razie, od prawie roku, jesteśmy karmieni samymi plotkami. Nie było żadnego oficjalnego wystąpienia Roberta, a to jest chyba trochę za mało, jak dla nas kibiców, którzy wiernie przez cały czas kibicowali jego zmaganiom. Cóż, zostaje nam nadal czekać i spekulować co będzie dalej. Taka hydrozagadka.

Michal61: Rzeczywiście. Sytuacja jest skomplikowana jednak mam nadzieję, że w najbliższym czasie wszystko się wyjaśni z korzyścią dla Roberta. Ostatnio, oprócz wiadomości o Kubicy, pojawiła się ciekawa informacja o Bruno Sennie i jego kontrakcie z Williamsem. Uważasz, że odświeżenie współpracy sprzed 18 lat jest dobrym pomysłem? Tym bardziej, że z pewnością rodzina Senny nie zapomniała o incydencie z GP Imoli 1994.


Olafson: Niestety Williams z sezonu na sezon idzie na dno niczym Titanic. Podpisanie kontraktu z Bruno Senną można powiedzieć, że jest jak wybawienie. Bruno, oprócz słynnego nazwiska (prawdziwe brzmi Bruno Lalli) wprowadza także ze sobą paliwowego giganta OGX oraz Embratel i Gilette, którzy zasilą budżet Williamsa. Oprócz tego, dostawcą silników zostało Renault, tak jak to miało miejsce 18 lat temu. Czy to jest dobry pomysł? To się okaże, Bruno będzie miał w końcu okazję przejeździć cały sezon i pokazać na co go stać. I to w teamie, w którym niegdyś jeździł jego wuj - Ayrton Senna. Dla matki Bruna będzie to chyba traumatyczne przeżycie. Widzieć syna w zespole, w którym życie stracił jej brat.

Michal61: Miejmy nadzieję, że Bruno po Ayrtonie nie przejął samego nazwiska i pokaże na co go stać w 2012 roku. Dziękuję za poświęcony czas,  powodzenia na torze i do zobaczenia na serwerze.

 

Olafson: Ja także mam taką nadzieję. Również dziękuję za wywiad i życzę szerokości.

 

 

Zapraszamy do komentowania na forum!

 

Wywiad przeprowadził Michal61