Kryzys w Mercedesie? Szokujący konflikt zespołu z Hamiltonem

Kryzys w Mercedesie? Szokujący konflikt zespołu z Hamiltonem
Autor Ignacy Nowak
Ignacy Nowak30.05.2024 | 3 min.

Zażarta dyskusja między Lewisem Hamiltonem a jego zespołem w Mercedesie podczas Grand Prix Miami ujawniła poważne problemy komunikacyjne. Słynny kierowca był sfrustrowany decyzjami strategicznymi swojej ekipy i nie szczędził ostrych słów podczas rozmów na teamradio. Zespół przyznał, że popełnił błędy, które przeszkodziły w lepszym wyniku Hamiltona. Czy konflikt między gwiazdą F1 a Mercedesem jest przejściowy, czy grozi poważniejszym kryzysem w tym topowym zespole?

Zażarta dyskusja między Hamiltonem a zespołem na radiu

Podczas ostatniego wyścigu Grand Prix Miami, doszło do zażartej dyskusji na teamradio między słynnym kierowcą Formuły 1 Lewisem Hamiltonem a jego zespołem Mercedes. Siedmiokrotny mistrz świata nie krył frustracji decyzjami strategicznymi swojej ekipy, a ostre słowa wymieniły się między nimi nawzajem.

W kluczowym momencie wyścigu, gdy Hamilton zjechał na zmianę opon, zespół nie przekazał mu informacji, że okrążenie wyjazdowe jest "krytyczne" dla jego pozycji na torze. W efekcie Hamilton stracił cenne sekundy i wyszedł z boksu za rywalem Maxem Verstappenem.

Zdenerwowany kierowca nie pozostawił tej sytuacji bez komentarza, ostro dopytując przez radio: "Czemu nie powiedzieliście, że okrążenie wyjazdowe jest krytyczne?". Taka zażarta wymiana zdań między gwiazdorem a jego zespołem na pewno zelektryzowała kibiców śledzących przebieg emocjonującego wyścigu.

Błędy w komunikacji Mercedesa ze swoim czołowym kierowcą

Sam szef zespołu Mercedes, Toto Wolff, przyznał później, że doszło do poważnych zaniedbań w komunikacji z Hamiltonem. "To był błąd w komunikacji najpierw między nami na pitwall, a potem źle to zrobiliśmy" - stwierdził.

Wolff wyjaśnił, że w zespole toczono dyskusję, czy Hamiltonowi przekazać, że okrążenie wyjazdowe jest krytyczne, by mógł wykonać manewr podcięcia. Ostatecznie Hamilton "otrzymał wiadomość w najlepszym wypadku mylącą, ale prawdopodobnie złą".

Szef Mercedesa przyjął więc winę na barki zespołu. "Lewis otrzymał błędną wiadomość i była to wina zespołu" - podsumował. Takie poważne zaniedbanie w komunikacji na najwyższym szczeblu może rodzić obawy o kryzys w zespole, który wcześniej działał jak najlepiej naoliwiona maszyna.

Czytaj więcej: Co zaskakującego wydarzyło się w Q3 w firmie Visa RB?

Strategiczne decyzje Mercedesa źródłem frustracji Hamiltona

Zdjęcie Kryzys w Mercedesie? Szokujący konflikt zespołu z Hamiltonem

Nie była to jednak jedyna strategiczna decyzja Mercedesa, która mogła wzbudzić frustrację siedmiokrotnego mistrza świata. Dziwne posunięcia zespołu przy podejmowaniu decyzji strategicznych podsycały dyskusje wśród ekspertów i kibiców.

Konkurencyjny szef zespołu Red Bulla, Christian Horner, nie omieszkał skrytykować Mercedesa za "bardzo zachowawczy wyścig" i strategię nastawioną jedynie na "obronę piątego miejsca". Według Hornera zespół nie wykorzystał szansy, aby zmienić opony swojemu drugiemu kierowcy George'owi Russellowi, mimo dobrego tempa jego samochodu.

  • Błędy w komunikacji i dziwne posunięcia strategiczne Mercedesa doprowadziły do ostrej wymiany zdań z Hamiltonem.
  • Siedmiokrotny mistrz świata nie krył frustracji decyzjami swojego zespołu podczas wyścigu w Miami.
  • Sytuacja rodzi spekulacje o możliwym kryzysie w szeregach dotychczas zgranego zespołu.

Choć taka wymiana zdań mogła być przejściowym epizodem, to jednak narastające błędy i kontrowersyjne decyzje strategiczne Mercedesa mogą okazać się pierwszymi symptomami głębszego kryzysu w zespole, który w przeszłości działał niemal bezblednie. Czy napięta relacja z Hamiltonem jest chwilowa czy zapowiedzią poważniejszych kłopotów – pokaże czas. Jedno jest pewne - fani Formuły 1 z niecierpliwością oczekują na dalszy rozwój wydarzeń.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie silniki napędzają bolidy F1? Odkrywamy tajniki
  2. Norris po raz pierwszy przerywa milczenie. Taką odpowiedzią nikogo się nie spodziewał
  3. Funkcyjne testy zderzeniowe samochodu Famin: aktualne wyniki oceniane przez zespół
  4. Formuła 1 a nowe technologie: Elektryczne bolidy w przyszłości?
  5. Czy Formuła 1 jest naprawdę sportem ekstremalnym?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Ignacy Nowak
Ignacy Nowak

Jestem blogerem z pasją do Formuły 1. Na blogu dzielę się obszerną wiedzą o wyścigach, kierowcach i technologii. Relacjonuję każdy Grand Prix, analizuję tajniki strategii teamów i dostarczam najnowsze wieści ze świata F1. Znajdziesz u mnie emocje, które towarzyszą mi podczas każdej rundy sezonu!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły