Będziesz w szoku kiedy dowiesz się ile punktów zdobył Williams w tym sezonie

Będziesz w szoku kiedy dowiesz się ile punktów zdobył Williams w tym sezonie
Autor Kewin Kamiński
Kewin Kamiński01.06.2024 | 3 min.

Williams w końcu przełamał zły początek sezonu i zdobył swoje pierwsze punkty! Po kilku trudnych wyścigach bez ani jednego punktu, Alex Albon zajął 9. miejsce w niedawnym Grand Prix, zapewniając zespołowi upragnione punkty. To z pewnością powiew świeżego powietrza dla Williamsa i powód do optymizmu na dalszą część sezonu.

Logan Sargeant: trudny wyścig, ale williams team punkty

Dla Logana Sargeanta ostatni wyścig williams motorsport był prawdziwym wyzwaniem. Młody kierowca przez większość dystansu musiał uważnie obserwować to, co dzieje się za jego tylnym skrzydłem, aby unikać kolizji i zachować kontrolę nad bolidem.

Jak przyznał po wyścigu, niewiele się przez długi czas działo, a on tkwił w gęstym ruchu ograniczającym jego możliwości. To doprowadziło do szybkiego zużywania się opon, które pod koniec rywalizacji były już praktycznie zupełnie zjedzone.

Na szczęście, gdy w końcu znalazł się na nieco luźniejszej pozycji, odżył w samochodzie i mógł wycisnąć z niego więcej. To dobry prognostyk przed kolejnymi rundami, bo gdy oba wozy williams sezon 2024 będą jeździć na tym samym poziomie, obaj kierowcy będą mogli częściej walczyć w czołówce.

Choć Sargeant nie zdobył punktów, to i tak wyścig ocenił jako krok w dobrą stronę dla całego zespołu.

Początek odrabiania strat

Punkty zdobyte przez Alexa Albona są dla Williamsa bardzo cenne. Nie tylko ze względów czysto punktowych, ale też dlatego, że dają nadzieję na to, że zespół w końcu zaczyna odrabiać straty i będzie mógł śmielej myśleć o walce w środku stawki.

  • Punkt zdobyty przez Alexa Albona jest dużym sukcesem dla całego zespołu Williamsa
  • Niewątpliwie da on duży zastrzyk pozytywnej energii przed kolejnymi wyścigami
  • Wszystko wskazuje na to, że najgorszy początek sezonu już za Williamsem

Cały zespół na pewno czuje ulgę po zdobyciu pierwszych punktów. To ważny kamień milowy, ale wszyscy liczą, że to dopiero początek lepszej passy w tegorocznych zmaganiach.

Coraz lepsze perspektywy

Wyniki Alexa Albona i progres Logana Sargeanta w ostatnim wyścigu dają nadzieję, że williams f1 punkty zaczną na dobre płynąć do zespołu. Po bardzo trudnych początkowych rundach sezonu wreszcie jest światełko w tunelu.

Największym optymizmem napawa fakt, że kiedy oba bolidy będą w takim samym stanie technicznym i na równych osiągach, obaj kierowcy będą mogli angażować się w walkę o znacznie wyższe lokaty. A to z kolei przełoży się na więcej punktów na koncie Williamsa.

Progres widoczny w ostatnim wyścigu i pierwsze punkty zdobyte w tym sezonie mogą być potężnym bodźcem motywacyjnym dla całego teamu. Wszyscy czują, że powoli odrabiają straty i są na właściwej drodze, aby w kolejnych rundach regularnie punktować.

Przed Williamsem jeszcze długa droga, ale pierwsze jaskółki są bardzo obiecujące. Pozostaje liczyć, że dobrą passę uda się utrzymać.

Najczęstsze pytania

Alex Albon zajął 9. miejsce, dzięki czemu Williams zdobył swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Wcześniejsze wyścigi były bardzo trudne i zespół nie mógł zapisać na swoje konto nawet jednego oczka.

Sargeant przez większość wyścigu utknął w gęstym ruchu, co doprowadziło do szybkiego zużycia opon. Gdy w końcu miał więcej miejsca na torze, odżył w samochodzie. Choć nie zdobył punktów, wyścig ocenił jako krok w dobrą stronę dla całego zespołu.

Pierwsze punkty są ważnym bodźcem motywacyjnym dla zespołu. Gdy oba bolidy będą na takim samym poziomie, obaj kierowcy będą mieli większe szanse na dobre wyniki. Progres widoczny w ostatnim wyścigu napawa optymizmem na kolejne rundy.

Punkty te są bardzo cenne nie tylko z czysto punktowej perspektywy. To również zastrzyk pozytywnej energii dla całego zespołu, który mógł odczuć ulgę i nadzieję, że najgorszy początek sezonu już za nimi.

Największą przeszkodą był gęsty ruch na torze, przez który Logan Sargeant musiał uważnie obserwować to, co dzieje się za jego tylnym skrzydłem. Doprowadziło to do szybkiego zużycia opon, które pod koniec rywalizacji były już praktycznie zupełnie zjedzone.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie silniki napędzają bolidy F1? Odkrywamy tajniki
  2. Norris po raz pierwszy przerywa milczenie. Taką odpowiedzią nikogo się nie spodziewał
  3. Funkcyjne testy zderzeniowe samochodu Famin: aktualne wyniki oceniane przez zespół
  4. Formuła 1 a nowe technologie: Elektryczne bolidy w przyszłości?
  5. Czy Formuła 1 jest naprawdę sportem ekstremalnym?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Kewin Kamiński
Kewin Kamiński

Jestem zapalonym kibicem Formuły 1. Na blogu publikuję ciekawe informacje ze świata F1. Dzielę się moją pasją do tego sportu pisząc o zawodnikach, bolidach i torach wyścigowych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły