McLaren zapewnia kontynuację tempa rozwoju z poprzedniego sezonu

McLaren zapewnia kontynuację tempa rozwoju z poprzedniego sezonu
Autor Lidia Głowacka
Lidia Głowacka17.01.2024 | 5 min.

McLaren zapewnia kontynuację tempa rozwoju z poprzedniego sezonu. Ekipa z Woking intensywnie pracuje nad przygotowaniami nowego bolidu na sezon 2023. Szef zespołu Andrea Stella jest przekonany, że uda im się utrzymać tempo rozwoju, które zapewniło duży progres w drugiej połowie ubiegłorocznych mistrzostw. Nowy bolid MCL38 zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 lutego. McLaren liczy, że dzięki kontynuacji rozwoju będzie w stanie nawiązać walkę z Red Bullem o mistrzostwo.

McLaren pracuje nad nowym bolidem MCL38

Brytyjski zespół McLaren intensywnie przygotowuje się do nowego sezonu Formuły 1. Ekipa z bazy w Woking pod kierownictwem Andrei Stelli ciężko pracuje nad zaprojektowaniem i zbudowaniem nowego bolidu oznaczonego symbolem MCL38.

Nowy samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 lutego, na kilka tygodni przed rozpoczęciem mistrzostw świata. Fani z niecierpliwością czekają na zobaczenie efektów pracy inżynierów i projektantów McLarena.

Wczoraj zespół postanowił dać kibicom przedsmak emocji i pokazał już malowanie bolidu na nadchodzący sezon. Charakterystyczne barwy pomarańczowo-niebieskie ponownie będą wdzięczyć się na torach całego świata.

Szef McLarena Andrea Stella jest przekonany, że nowy samochód MCL38 będzie kontynuacją ubiegłorocznej udanej konstrukcji i pozwoli zespołowi utrzymać zadowalające tempo rozwoju technologicznego.

Zespół utrzymuje tempo rozwoju z zeszłego sezonu

Sezon 2022 był dla McLarena przełomowy. Po słabym początku, gdy brytyjski zespół zamykał stawkę, w drugiej części mistrzostw nastąpiła spektakularna poprawa formy.

Dzięki licznym usprawnieniom wprowadzanym w trakcie sezonu, McLaren zdołał dogonić czołówkę i na koniec stanowił realne zagrożenie dla mistrzowskiego Red Bulla.

Andrea Stella twierdzi, że obecne prace nad MCL38 pozwolą utrzymać tempo rozwoju z ubiegłego roku. Dzięki temu McLaren zamierza ponownie włączyć się do walki o podium i zwycięstwa w poszczególnych grand prix.

Zdaniem szefa zespołu, nic nie wskazuje na to, aby forma McLarena miała się pogorszyć. Wręcz przeciwnie, w tunelu aerodynamicznym i symulacjach CFD inżynierowie dostrzegają dalsze możliwości poprawy osiągów.

Nowe rozwiązania aerodynamiczne

Jak zapewnia Andrea Stella, zespół rozpoczął już wstępne prace nad kolejnymi usprawnieniami, które mają poprawić osiągi MCL38. Chodzi przede wszystkim o wprowadzenie nowych, bardziej efektywnych rozwiązań aerodynamicznych.

Te ulepszenia mają szansę trafić do samochodu już w pierwszej połowie sezonu. Szef McLarena spodziewa się, że będą one fruwały i pozwolą zniwelować stratę do czołówki.

Czytaj więcej: Były menedżer Schumachera traci nadzieję na jego powrót

Szef zespołu zadowolony z postępów przygotowań

Andrea Stella pozytywnie ocenia postępy w przygotowaniach do nowego sezonu. Jest przekonany, że McLaren wypracował bardzo dobrą bazę w postaci ubiegłorocznego bolida, którą teraz można stopniowo rozwijać.

Szef ekipy nie dostrzega jak na razie oznak spowolnienia tempa prac. Wręcz przeciwnie, zarówno w tunelu aerodynamicznym, jak i symulacjach CFD, inżynierowie odnotowują stałą poprawę w kluczowych parametrach: docisku, oporze czy efektywności.

Te obiecujące wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Andrea Stella spodziewa się, że nowy bolid MCL38 od początku sezonu będzie konkurencyjny i pozwoli walczyć o miejsca na podium.

MCL38 zostanie zaprezentowany 14 lutego

McLaren zapewnia kontynuację tempa rozwoju z poprzedniego sezonu

Nowy bolid McLarena, oznaczony symbolem MCL38, zostanie oficjalnie pokazany 14 lutego podczas prezentacji online. Tego dnia fani po raz pierwszy będą mogli zobaczyć efekt wielomiesięcznej ciężkiej pracy inżynierów.

Zespół planuje pokazać kibicom rendery 3D nowego samochodu oraz pierwsze zdjęcia z hal produkcyjnych. Natomiast na żywo MCL38 pojawi się dopiero podczas testów przedsezonowych w Bahrajnie tuż przed rozpoczęciem mistrzostw.

Prezentacja nowego McLarena będzie zwieńczeniem intensywnych przygotowań. Po jej przeprowadzeniu, cały wysiłek zespołu zostanie skupiony na jak najlepszym przygotowaniu bolidu do pierwszego wyścigu sezonu 2023.

Kolejne poprawki planowane są po prezentacji

Choć prezentacja MCL38 zamyka pewien etap prac rozwojowych, inżynierowie McLarena nie zamierzają spoczywać na laurach. Już teraz trwają zaawansowane przygotowania kolejnych usprawnień.

Zdaniem Andrea Stelli, zespół dysponuje obecnie bardzo dobrą bazą w postaci konstrukcji ubiegłorocznej. Dzięki temu możliwe będzie stopniowe wprowadzanie poprawek już w trakcie sezonu 2023.

Pierwsze z nich mają szansę pojawić się zaraz po zakończeniu oficjalnych testów w Bahrajnie. Następne pakiety ulepszeń są planowane mniej więcej co 3-4 wyścigi.

McLaren chce nawiązać walkę z Red Bullem

Głównym celem McLarena w sezonie 2023 będzie nawiązanie wyrównanej walki z Red Bullem i powrót na podium w klasyfikacji konstruktorów.

Zespół chce kontynuować progres z poprzedniego roku i regularnie walczyć o miejsca na podium. Celem minimum jest 3. pozycja w końcowej punktacji, choć marzeniem pozostaje powrót do czołówki i walka o tytuł.

Aby to osiągnąć, kluczowe będzie utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju technologicznego. Nowy bolid MCL38 musi od początku sezonu prezentować wysoki poziom, a inżynierowie powinni sukcesywnie go poprawiać.

Jeśli to się uda, walka z Red Bullem o mistrzowski tytuł może okazać się jak najbardziej realna.

Podsumowanie

W artykule omówiono przygotowania zespołu McLaren do nowego sezonu Formuły 1. Brytyjska ekipa intensywnie pracuje nad zaprojektowaniem i zbudowaniem nowego bolidu MCL38, który ma być kontynuacją udanej konstrukcji z zeszłego roku.

Kluczowe jest utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju technologicznego. Szef zespołu Andrea Stella jest przekonany, że uda się to osiągnąć dzięki wprowadzaniu kolejnych usprawnień aerodynamicznych w trakcie sezonu.

Nowy samochód MCL38 zostanie oficjalnie zaprezentowany 14 lutego. Następnie cały wysiłek zespołu zostanie skupiony na jak najlepszym przygotowaniu go do pierwszego wyścigu mistrzostw świata.

Głównym celem McLarena w tym sezonie będzie nawiązanie walki z Red Bullem i regularne stawanie na podium wyścigów. Marzeniem pozostaje powrót do czołówki i walka o tytuł mistrza świata.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jakie silniki napędzają bolidy F1? Odkrywamy tajniki
  2. Williams przerażony decyzją organizatorów Grand Prix w Miami
  3. F1 zatwierdziła nowy harmonogram weekendów sprinterskich
  4. Formuła 1 a nowe technologie: Elektryczne bolidy w przyszłości?
  5. Czy Formuła 1 jest naprawdę sportem ekstremalnym?
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Lidia Głowacka
Lidia Głowacka

Od najmłodszych lat śledzę wyścigi Formuły 1. Na blogu dzielę się moimi przemyśleniami na temat tego fascynującego sportu. Omawiam wyniki, analizuję taktyki zespołów i styl jazdy kierowców.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły