Zaskakujące zdjęcia z testów Pirelli na Suzuce - finał kończy sezon

Zaskakujące zdjęcia z testów Pirelli na Suzuce - finał kończy sezon
Autor Kewin Kamiński
Kewin Kamiński19.04.2024 | 3 min.

Zaglądnijcie do naszej galerii ze świeżych testów Pirelli na legendarnym torze Suzuka! Trzy ekipy wzięły udział w tych pożytecznych zajęciach, w tym Stake Sauber oraz Visa RB. Kierowcy mieli okazję przebadać różne mieszanki i konstrukcje opon, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Cała sesja stanowiła finał przygotowań Pirelli przed wprowadzeniem nowych opon w 2025 roku.

Trzy ekipy na testach opony Pirelli w Suzuce

Były to pierwsze próby Pirelli już po oficjalnej inauguracji sezonu 2024. Wcześniejsze testy wykonywano na hiszpańskich torach. Pod Barceloną zadanie miała załoga Ferrari, natomiast w Jerez swoje obowiązki wykonywali reprezentanci Mercedesa oraz Astona Martina.

Pirelli zaplanowało kolejne testy po japońskim weekendzie wyścigowym w Suzuce. Zespoły Stake Sauber i Visa RB wzięły w nich udział, co zaowocowało bardzo pożytecznymi zajęciami. Głównym celem była dalsza analiza nowych mieszanek i konstrukcji, które mają ograniczyć przegrzewanie się opon w 2025 roku.

Suzuka okazała się idealnym miejscem do tych prób ze względu na wiele szybkich łuków. We wtorek towarzyszyły temu obfite opady deszczu, co pozwoliło również sprawdzić opony przeznaczone na takie warunki.

Szczegóły ilości przejechanych okrążeń i czasów

Pomimo obecności dwóch ekip, tylko trzech kierowców jeździło po suzuckiej pętli. Zhou Guanyu musiał odpuścić testy ze względu na liczne obowiązki przed domową rundą w Chinach. W związku z tym Valtteri Bottas spędził dwa dni w kokpicie C44 Stake Sauber.

 • Valtteri Bottas (Stake Sauber/wtorek): 133 okrążenia (17 na mokrej nawierzchni), najlepszy czas 1:34.002
 • Daniel Ricciardo (Visa RB/wtorek): 106 okrążeń (16 na mokrej nawierzchni), najlepszy czas 1:34.815
 • Valtteri Bottas (Stake Sauber/środa): 149 okrążeń, najlepszy czas 1:33.983
 • Yuki Tsunoda (Visa RB/środa): 115 okrążeń, najlepszy czas 1:34.337

W środę warunki były już bardziej sprzyjające - temperatura powietrza wynosiła 17 stopni Celsjusza, a nawierzchni 29 stopni. Na torze w Suzuce pojawili się nawet kibice, aby zobaczyć na żywo Japończyka Yuki Tsunodę.

Czytaj więcej: Kolejny cios dla Sereny Williams! Spadek w rankingu tenisistek

Czerwcowe plany włoskiego producenta na rundę testową

Zdjęcie Zaskakujące zdjęcia z testów Pirelli na Suzuce - finał kończy sezon

W swoim komunikacie Pirelli zapowiedziało kolejne dwie tury testowe, nie precyzując jednak, jakie zespoły w nich wystąpią. Wiadomo natomiast, że w dniach 28-29 maja włoski producent pojawi się na torze Paul Ricard, a 14-15 czerwca na obiekcie Mugello.

Według wypowiedzi szefa Pirelli, Mario Isoli, od września jego ekipa skupi się już nad pracami zmierzającymi do wprowadzenia nowych opon na sezon 2026. Tegoroczne testy miały zatem na celu przygotowanie mieszanek i konstrukcji na kolejny rok.

 • 28-29 maja - testy na torze Paul Ricard
 • 14-15 czerwca - testy na torze Mugello
 • Od września - prace nad oponami na sezon 2026

Nie możemy się doczekać kolejnych relacji z tego typu wydarzeń! Zachęcamy do obejrzenia galerii ze świeżych testów na Suzuce, gdzie uwieczniliśmy wszystkie najciekawsze momenty.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jakie silniki napędzają bolidy F1? Odkrywamy tajniki
 2. Williams przerażony decyzją organizatorów Grand Prix w Miami
 3. Funkcyjne testy zderzeniowe samochodu Famin: aktualne wyniki oceniane przez zespół
 4. Formuła 1 a nowe technologie: Elektryczne bolidy w przyszłości?
 5. Czy Formuła 1 jest naprawdę sportem ekstremalnym?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Kewin Kamiński
Kewin Kamiński

Jestem zapalonym kibicem Formuły 1. Na blogu publikuję ciekawe informacje ze świata F1. Dzielę się moją pasją do tego sportu pisząc o zawodnikach, bolidach i torach wyścigowych.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły